۲/۰۹/۱۳۸۹

آرش و هنر کمانگیری

آرش کمانگیر در این پُستش به این نتیجه رسیده چون من کاریکاتور شادی صدر را کشیدم آزار دارم و تمرین نفرت پراکنی میکنم! فکر کنم تنها آدمی که میتوانست از بین تقریبا هفت میلیارد انسانی که در این کُره خاکی نفس میکشند بیانیه صادر کند که با کشیدن کاریکاتور چهره یک آدم میشود تمرین نفرت پراکنی کرد همین آقای دکتر کمانگیر است. 
آخه دکترجون کاریکاتوریست کارش همینه! یک اتفاقی در جایی می افتد و کارتونیست در طرحش واکنش نشان میدهد! کجای اینکار نفرت پراکنی است؟ من نه, خودت بشین فکر کن ببین این چه حکم فاشیستی بود که صادر کردی!؟ کار من کارتونیست نفرت پراکنی است یا تو که بی اساس تهمت میزنی؟ جالب اینجاست برای این دوستان بعضی از کاریکاتورها نفرت پراکنی نیست و بعضیها که به کامشان به هر دلیلی خوش نیامد نفرت پراکنی است.
من نمیدانم آیا در کانادا جمهوری اسلامی برقرار شده که این دکتر فکر میکنه کاریکاتور یعنی آزار دادن یا اینکه مشکل روحی برایش پیش آمده.
واقعا برای من جالبه بدانم که چه فرایند شیمیایی در مغز این دکتر اتفاق افتاد و چه پروسه ذهنی طی شد که ایشون نتیجه گرفت من دارم با کشیدن کاریکاتور نفرت پراکنی میکنم!؟ شما قضاوت کنید.۱۰ نظر:

لویاتان گفت...

آمفتامین برادر، آمفتامین :))))))

جواد گفت...

همین کارتونت ههم مصداق نفرت پراکنیه / در ضمن معنی نفرت پراکنی رو یا نمیدونی یا خودت رو زدی به اون راه

kharchangzadeh گفت...

احسنت برادر.. احسنت

نیما نیلیان گفت...

چیه آقا جواد؟ معنی نفرت پراکنی رو از جناب دکتر کمانگیر یاد گرفتی تو هم؟

کمانگیر گفت...

آقا چاکریم. چی بگم؟ دست شما درد نکنه.

خدا رحم کنه.

ناشناس گفت...

وقتی مطلب کمانگیر رو خوندم دقیقا مثل شما به این فکر فرو رفتم که چه رابطه ای میتونه بین یک کاریکاتور و نفرت پراکنی وجود داشته باشه! دکتر ما هم یه چیزیش میشه!

Talented Moron گفت...

حالا این خرجلق زاده این وسط چی میگه اومده احسنت احسنت می کنه؟ این از این ناراحته که آرش چرا اینقدر به فارس نیوز گیر میده. اما نیما جان به آرش هم گفتم٬ همین کار آرش یعنی گیر دادن های چپ و راست به فارس نیوز هم فارس نیوز را تا حد یک جوک پایین آورده٬ گیرم بدون نقاشی. من نمی فهمم آرش چرا اینقدر نفرت پراکنی می کنه؟ :)

خُسن آقا گفت...

زیاد این آدمها را جدی نگیر! اینها برای یک طرف قضیه آزادی بیان را جایز می‌دانند و برای طرف مقابل خیر!
در مورد کاریکاتور نظر من این است که بسیار دقیق وضعیت خانم شادی صدر را مشخص کرده. کسی که نه زیر می‌گذارد و نه رو و یک جمعیت سی چهل میلیونی را به یک چوب می‌راند، درست همان کاری را می‌کند که آیت الله ها می‌کنند "فتوا صادر می‌کنند" کسی هم که فتوا صادر می کند جایگاهش والا تر از آیت الله نیست.
نکته دیگری که در این قضیه خیلی جای تعجب دارد این است که، خانم شادی صدر که یک وکیل دادگستری است باید بداند که به این سادگی نباید حکم کلی صادر کرد. البته اگر مدارک وکالت ایشان هم از همان نوعی نباشد که دکترای آقای کردان بود!
در خاتمه یک واقعه ای را تعریف کنم تا تصویر شفاف تر شود.
سالهایی که در فرانسه زندگی می‌کردم پسر عمو و دختر عموی من هم هر دو پاریس زندگی می‌کردند. این دو که جوان بودند با هم در یک آپارتمان زندگی می‌کردند و کارهای خانه را هم به مساوات تقسیم کرده بودند، تا اینکه روزی مادر و پدر این دو آمدند پاریس. همان روز اول وقتی پسر عمو رفت توی آشپزخانه تا ظرف ها را بشوید، زن عمو با اخم به دخترش گوشزد کرد که کارهای خانه مال زن است و یک مرد نباید در آشپزخانه کار کند. توجه شما را به این موضوع جلب می‌کنم که زن عمو تحصیلات دانشگاهی داشت و از آن زنهای خانه دار قدیمی نبود.
خوشبختانه بعد از اینکه زن عمو و عمو برگشتند ایران، این دو عمو زاده مثل قبل کارهای خانه را برادرانه/ خواهرانه با هم تقسیم کردند و مشکلی هم پیش نیامد.

ناشناس گفت...

خدا شفاتون بده. نمي دانم كي هستيد ولي در هر جايگاهي كه هستين كارتونهاتون نفرت انگيزتر از اراجيف ا.ن. است.
كارتون بايد هدف سازنده داشته باشه ولي نقاشي هاي مستهجن شما مايه شرمساري براي كارتونيستهاي حرفه اي است چون تنها پيامي كه ميرسونه حقارت صاحبشه. واقعا متاسفم براتون.

کیاوش گفت...

تا اون‌جا که من تونستم از نوشته‌ی کمانگیر برداشت کنم، ایشون کار خانم صدر رو نفرت پراکنی دونسته بودن و کارتون شما رو به عنوان یک مثال خوب و هم‌راستا با این نظر برای نشون دادن دیدگاه خودشون درباره‌ی خانم صدر عنوان کرده بودن. (یعنی دقیقا برداشت من و شما با هم ۱۸۰ درجه متفاوته).
ای کاش قبل از جواب دادن به این شکل با ای-میل(یا هر وسیله‌ی دیگه‌ای که دوست داشتید) از ایشون می‌خواستید نیت اصلیشون رو براتون تشریح کنند.(او موقع تصمیم می‌گرفتید)

ارسال یک نظر