۱/۰۷/۱۳۸۶

یونانیها باید به فیلم 300 اعتراض کنند نه ایرانیها

همین الان از سینما و تماشای فیلم 300 بازگشته ام! باور کنید در این فیلم فقط به اسپارتها توهین شده، من فکر کنم که یونانیها باید به این فیلم اعتراض کنند نه ایرانیها.
اول اینکه دوستانی که ندیده این فیلم را با فیلمی مثل ارباب حلقه ها مقایسه می کنند کار نادرستی است. فیلم ارباب حلقه ها از یک داستان خیلی خوب و مهمتر از آن از کارگردانی خوب بهره برده است در صورتی که در 300 نشانی از کارگردانی موفق نمی بینیم البته بعضی از شاتهای فیلم 300 فوق العاده اند البته آن هم برمی گردد به طراحی کتاب کمیکش " فرانک میلر ".
اینرا هم بگویم که اصلن قابل مقایسه با سین سیتی نیست! من کتابهای سین سیتی " سین سیتی یک سری کتاب کمیک است نه یک کتاب - فرانک میلر " را دیده ام و باید بگویم که سین سیتی شدیدا به کتابش وفاداربوده و البته کارگردانی مثل رودریگوئز را کارنامه اش دارد.
در فیلم 300 تنها چیزی که می بینید فقط آدمکشی و تنفر و خیانت از طرف اسپارتهاست " از مرد گوژپشت گرفته تا همسر پادشاه که همان فرمانده اسپارتهاست ...".
جالب اینجاست که هر وقت اسپارتها نشان داده می شدند، تماشاچیان می زدند زیر خنده، حالا من برخورد آمریکاییها را نمی دانم اما اروپاییها به شدت با این خالیبند یهای آمریکایی اعصابشان خرد می شود و فقط تمسخرش می کنند.
البته شاید دوباره فیلم را ببینم اما جدا آن کشوری که باید به این فیلم اعتراض کند، یونان است نه ایران.

۱ نظر:

artemis گفت...

yeki belakhare peida shod ke bad az didane film harfesho bezane...jaleb shod....konjkav shodam filmo bebinam.

ارسال یک نظر