۱۰/۰۴/۱۳۸۴

اين‌جا آخر پست‌مدرنيسم ا""

دوباره نظری انداختم به وبلاگ آقای خاتمی و توضیحات گردانندگان پشت صحنه ی این وبلاگ. من نمی فهمم نسبت دادن این القاب " اين‌جا آخر پست‌مدرنيسم ا" به چه معناست ؟! یعنی این صفت را نسبت می دهیم به خاتمی؟ آخر دوست یا دوستان عزیز! ایران ما هنوز حتی نظام ملوک الطوایفی را هم پشت سر نگذاشته است! هنوز سیستم حکومتی ما در دست کنت های در لباس آخوندی است! هنوز خان و خان بازی حرف اول را می زند! آخر ما کی دوره ی خرد گرایی را پشت سر گذاشتیم که شما حرف از پست مدرنیسم می زنی؟ تاریخ ایران را نگاه کنید! ما کی با اندیشیدن رفتار کردیم؟ هنوز که هنوز است، هواپیمایمان را با سلام و صلوات می فرستیم به آسمان! هنوز که هنوز است، گره گشایی داستانهای ما به عهده ی مهدی موعود است! هنوز که هنوز است، مثل اساطیر یونان، منتظر آپولون یا آذرخش زئوس هستیم که گره ی بگشاید از ناتوانائیمان در اداره ی مملکت!

در این بی لیاقتی گردانندگان امور حکومتی، حرف زدن از پست مدرنیسم احمقانه است! می خواهید چند تا نو دانشجوی عاشق فلسفه را فریب دهید! فکر کنید لطفن!

۳ نظر:

الناز گفت...

ای بابا! فکر کردی حالا طرف اصلن می دونسته پست مدرن یعنی چی؟! من که چشمم آب نمی خوره.

Saeid گفت...

سلام نیما
فکر کنم منظورشان این بوده که اولین باری است که دیگران برای کسی دیگر وبلاگ میسازند البته این چلچراغی ها آنچنان دچار خود تحویل گیری مفرط می باشند که گمان میکنند دست به هرچیز زدند پست مدرنش کرده اند. دقت کرده باشی در مجلاتشان هم خیلی از این واژه استفاده میکنند و به تصورشان هرجا رود کلاسی و دکی و پزی به مطلب میدهد.
درکل مورد بر حسب عادت بوده و ترک عادت هم موجب مرض است
بگذریم
ای کاش همه منتقدان آقای خاتمی نظرشان را مثل تو آشنای دیر آشنا محترم ابراز نمایند. پاینده باشی

a7 گفت...

oon posht modern hast na post modern, eshtebah shode.akhe abaa ro che be shokolat!!!

ارسال یک نظر