۱۱/۰۹/۱۳۸۴


بیانیه کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) در رابطه با سرکوب فعالین سندیکای شرکت واحد
کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) با محکومیت سرکوب وحشیانه اعتصاب کارگران شرکت واحد ،همه کاربران اینترنت را به یک کمپین اینترنتی در روز دوشنبه فرا می‌خواند.

بنا به گزارشات رسیده مامورین امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با یورش به منازل کارگران مظلوم شرکت واحد با اعمال ضرب و شتم , صدها نفر را دستگیر کرده اند.در میان دستگیر شدگان همسران کارگران و کودکان دو ساله نیز به چشم می‌خورند. جرم دستگیر شدگان، اعتصاب برای بهبود شرایط طاقت فرسای شغلی آنان بوده است .

کانون وبلاگ نویسان ایران ضمن محکومیت این برخورد وحشیانه و خشن ، با توجه به سابقه دولت ایران درزمینه نقض گسترده حقوق زندانیان سیاسی مشتمل براعدام و شکنجه های مختلف روحی و جسمی و غیره بشدت نسبت به وضعیت دستگیرشدگان ابراز نگرانی کرده و همه ایرانیان و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری و موثر در برابر این جنایت وحشیانه فرا می‌خواند.
کانون وبلاگ نویسان ایران از همه وبلاگ‌نویسان و وب‌نویسان محترم تقاضا دارد: با نصب لوگوی سندیکای کارگران شرکت واحد در صفحات خود با ایشان اعلام همبستگی نموده و با همه امکانات به خانواده های دستگیر شدگان کمک کنند.

از همه وبلاگ نویسان و کاربران اینترنت درخواست می‌کنیم روز دوشنبه دهم بهمن ماه برابر با 30 ژانویه 2006 با تماس تلفنی و ارسال فکس به سازمان عفو بین‌الملل,دیده بانان حقوق بشر سازمان ملل متحد، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل وپارلمان اتحادیه اروپا وهمچنین صلیب سرخ جهانی و روزنامه‌های محلی در کشورهای متبوعه ،آنان را در جریان موارد نقض آشکار حقوق بشر توسط رژیم قرون وسطایی ایران قرار دهند و خواهان پیگیری ایشان برای آزادی دستگیر شدگان گردند.

کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ)

درضمن این نوشته ی ناگزیر را حتمن بخوانید

۴ نظر:

Roya گفت...

سلام نیما جان. خیلی لطف داری...نوشته ی قبلی ات بسیار جالب و عالی بود. اصولا نوشته هایت افق دید آدم را گسترش می دهد و با تازه ها آشنایش می کند و یک دلیل این که وبلاگت را دوست دارم هم همین است. راستی یک نامه برایت فرستاده ام نمی دانم رسید یا نه؟

banafsheh گفت...

نیما انقدر فعالی که اگه یه روز نیام یه عالمه پست نخونده دارم.خوب من لوگو را میگذارم و خوب دیگه چه کار میشه کرد؟

Karan Reshad گفت...

اقا می خوام ازت یه چیزی بخوام . می خوام بهت پیشنهاد همکاری بدم . فکر می کنی همکاری بکنی؟ نمی دونم چه نتیجه ای بده . هنوز دارم رو قضیه کار میکنم. اما تو ذهنم خیلی حساب کردم رو تو. امیدوارم بتونی همکاری بکنی .

Raha Respina گفت...

ممنون از نوشته ها امیدوارم خوب باشی...رها

ارسال یک نظر