۱۱/۰۷/۱۳۸۴


حواسمان باشد
در این چند روز که در یک مدرسه Workshop داشتیم، توانستم تعدادی عکس از دانش آموزان ِ در حال کار نقاشی بگیرم که البته چندتایش را اینجا قرار می دهم که شما هم ببینید. این مدرسه متعلق به دانش آموزانی است که از مدارس دیگر اخراج شده اند یا سابقه ی خلافکاریهای اجتماعی دارند و نکته ی قابل توجه دیگر این است که بیشترشان از ملیت های دیگر می باشند، مثلن درصد زیادی از دانش آموزان کلاس دیروز را فرزندان خانواده های مهاجر از کشور اسلواکی ( کولی هایی که در کشور اسلواکی به خاطر تبعیض های اجتماعی ناچار به ترک وطن شده اند ) تشکیل می دادند. داشتم به این مسئله فکر می کردم که میزان آسیب پذیری این کودکان چقدر زیاد است، یعنی به صورتی کلی، فرزندان خانواده های مهاجر به دلیل تناقض عمیقی که بین دو فرهنگ ( خانواده که برگرفته از فرهنگ کشورشان است و فرهنگ کشور میزبان ) وجود دارد، به راحتی دچار آسیب های جبران ناپذیر اجتماعی خواهند شد. البته این مشکل عدم تعادل فرهنگی را در کشور خودمان هم می بینیم ولی به شکلی دیگر.
نکته های زیادی برای مطرح کردن وجود دارند که باید در موردشان اندیشید، در هر صورت تجربه ی خوبی بود برایم.

سه عکس دیگر را در این لینکها ببینید- لینک یک - لینک دو - لینک سه

این کار گروه Dire Straits را بشنوید

۵ نظر:

Roya گفت...

nima jan besyar barayam jaleb ast. didgah sahihi dari. mamnun az matalebe khubat(linux font farsiam ra gheyb karde! ozr mikhaham)

مهتا گفت...

نيماي عزيز
داشتم همه ي پست هايي كه نخوندم و با هم مي خوندم.يادم بنداز يه چيزيو بپرسم.

ناشناس گفت...

عكس ها عاليست
مهتا

banafsheh گفت...

نیما جان عکسا را دیدم.میدونی تو به عقیده من ادمی نیستی که بشه به سادگی نگاهت کرد و خوب این کار را کمی سخت نه؟

Karan Reshad گفت...

Agh damet garm ba in Post ha . adam keif mikoneh. agar baz bacheh ro didi . salame man ro beheshoon beresoon,begoo "ye doost daram too iran keh Kheyli salam resoond ,goft ,Chakerim ."
Omidvaram salam beresooni.
Man bahat movafegham.
va khoshhal misham agar http://www.kolahstudio.com/childart.htm
ro ham bebini.

ارسال یک نظر