۱۱/۰۸/۱۳۸۴


The plastination professor
Gunther von Hagens

پروفسور Gunther von Hagens برای دنیای هنر همان نقشی را بازی می کند که Andreas Vesalius کالبدشناس فلمیش (نژاد فلاماندر که نیمی از ساکنین بلژیک را تشکیل می دهد که هلندی زبان هستند، اما با لهجه ای متفاوت) با کتاب تشریح معروفش. پروفسور Gunther von Hagens در سال 1945 در پوزنان که اکنون قسمتی از کشور لهستان است چشم به جهان گشود و در لایپزیک بزرگ شد .(آلمان شرقی )
او علاقه اش در مورد شناخت آناتومی را در همان کودکی نشان داد. او، در کودکی به علت اینکه قسمتی از سر خود را زخمی نمود، به مدت 6 ماه در بیمارستان بستری بود و سرانجام از مرگ رهایی یافت. او اولین کار تشریحش را در 17 سالگی انجام داد و به دلیل علاقه ی زیادش به مبحث آناتومی، رشته ی پزشکی را در دانشگاه انتحاب کرد.
او به مدت دو سال را در زندان سپری کرد ( به علت مخالفتش نسبت به اشغال چکسلواکی ) اما سرانجام با حمایت دولت آلمان غربی و با پرداخت مبلغ 20000 دلار از زندان آزاد شد.
روشهای مدرن پروفسور Gunther von Hagens در تشریح و بعد به نمایش گذاشتن بدن انسانها، مثال زدنی است، به ویژه برای استادان و دانشجویان رشته های هنری.

Dream of the Orient
Adagio- Concerto Köln, Werner Ehrhardt


۱ نظر:

Kambiz Kolkoo گفت...

nima,chetory pesar. weblogat rooz beh rooa behtar miosheh. kehili bahal shodeh. omid roozegar ro sakht nagerefh bashi. beh omid didar refighi keh sar dasteh kolian boodi roozi...

ارسال یک نظر